İnternet kullanımı hayatımızda büyük kolaylıklar ve rahatlıklar getirse de, sağlığımızı olumsuz etkilediği de bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Özellikle Wi-fi denilen kablosuz internet kullanımı elektromanyetik radyasyonu da beraberinde getirdi.

Kanser, kalp krizi, diyabet, obezite ve beyin tümörü hastalıklarının yanı sıra üreme sağlınız da büyük tehlike altında. Biz yetişkinler elektromanyetik radyasyondan bu kadar olumsuz etkilenirken anne karnında doğumu bekleyenlerle yenidoğan bebeklerin nasıl etkilendiğini bir düşünün.

Wi-Fi Bebeklerde Kanser Riskini Arttırıyor

 

Wi-finin bebeklerde kanser riskini artırdığını bilimsel olarak doktorlar açıklıyorlar. Prof. Dr. Selim Şeker ve Prof. Dr. Osman Müftüoğlu bu konuda ebeveynleri uyarıyorlar. Evlerde wifi ve kablosuz bebek alarmı kullanıldığında bebeklerde kanser riskinin arttığını belirtiyorlar. Bebeklerin kafatası henüz gelişmemişken ve zar gibi ince olduğundan radyasyondan daha çok etkileniyorlar.

 

Wi-Fi Ağları Kanserojen Olarak Tescil Edildi

 

Yukarıdaki cümleyi ne biz söylüyoruz ne de doktorlarımız! İngiltere’de yaygın ve bilinen bir sigorta şirketi olan Llyod’s insanların sağlığını tehlikeli olarak etkileyen unsurlara wi-fi kaynaklarını da ekledi. Şirket, “Wi-Fi ağlarının hayati risk taşıdığı itirafı” olarak raporunu internette yayınladı. Artık bu şirket, sigortaladığı insanların wi-fi kaynaklı kanser olduklarında ödeme kapsamına almıyor.

 

Wi-fi kaynaklarının tehlike saçtığı tescil edilmişken hiç olmazsa hamilelerimizi, bebeklerimizi ve çocuklarımızı düşünelim.

 

Bebeklerinizi Radyasyondan Uzak Tutun

 

Birçok hastalığa tıp âlemi, çözüm bulmuş olsa da elektrik enerjisi kaynaklı (elektromanyetik radyasyon) hastalıklara henüz çözüm bulunamadı. Doktorlar ve bilim adamları da hiç olmazsa bebeklerinizin hastalığa yakalanma riskini en aza indirmeniz için bazı tedbirler uygulamanızı öneriyorlar.

– Bebeğinizin bulunduğu ortamda modem veya cep telefonu bulundurmayın. Modeminizin bebeğinizin bulunduğu odadan uzakta olmalıdır. Gece yatarken veya kullanmadığınızda modeminizi kapatınız.

– Bebeğiniz/çocuğunuz sussun veya oyalansın diye ellerine cep telefonu veya tablet vermeyin.

– Çocuğunuzun/bebeğinizin odasında wi-fi ile çalışan elektronik alet bulundurmayınız.

– Çocuğunuzu emzireceğiniz ve kucağınıza alacağınız gerekçesiyle mümkün olduğunca telefonla az konuşunuz. Telefonu kulağınıza yaklaştırmak yerine kablolu kulaklık kullanabilirsiniz.

– Yattığınız odada kesinlikle cep telefonu, tablet, laptop gibi elektronik aletleri bulundurmayın. Eğer bulunduruyorsanız kapatın. Herhangi bir nedenle açık tutmak zorundaysanız hiç olmazsa telefonunuzu uçak moduna alınız.

– Evde bebeğiniz veya küçük çocuğunuz varsa kablolu modem kullanabilirsiniz.

 

Evinizde Elektromanyetik Dalga Kesiciler Kullanın

 

Bebeğinizin odasında, oturma ve yatak odanızda elektromanyetik emici malzeme veya eşyalar kullanabilirsiniz. Hiç olmazsa radyasyonun etkisini azaltmış olursunuz. İnternet sitelerinde ve yapı marketlerde bulabilirsiniz. Hurafelere inanıp, bilgisayarınızın, modeminizin veya çocuğunuzun odasına kaktüs yerleştirmeyin. Bunun gerçeklik payı yoktur.

 

2 Yorum Var Wi-Fi Kaynakları Bebeğinizi Olumsuz Etkiliyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir